Zavolajte nám (Po-Pi 7-15)

Sme ECO

Sme ECO

Nie je nám ľahostajné, aký vplyv máme na svoje okolie a životné prostredie. Snažíme sa zabezpečiť, aby vplyv nášho podnikania čo najmenej zaťažoval životné prostredie, v ktorom všetci žijeme. Preto v našich obaloch maximálne využívame recyklované a biologicky rozložiteľné materiály. Ľahko sa môže stať, že vaša objednávka príde napríklad v krabici od topánok, tonera alebo brzdových doštičiek. 

Dometa Zero Waste Desať prikázaní:

  1. Používame 100 % krabíc s tovarom, ktoré dostávame od našich dodávateľov - mesačne teda odošleme aspoň niekoľko stoviek krabíc a kartónov.
  2. V našom okolí sme našli niekoľko firiem, ktoré nemajú pre takéto škatule využitie a namiesto toho, aby ich skartovali alebo dali do spaľovne, nechávajú si ich pre nás a radi sa z času na čas zastavia a vyzdvihnú ich, keď ideme okolo. Robíme to nielen s krabicami, ale aj napríklad s použitými rúrkami z baliacej fólie alebo papierovými rohmi z obalov na nábytok.
  3. Máme dohodu s výrobcami kartónov a krabíc, ktorí nám dajú vedieť, ak sa objednávka pokazí. Zvyčajne ide o škatuľu, ktorá nie je úplne dokonalá a rovná alebo možno nepasuje presne na výrobok, pre ktorý bola vyrezaná. Zachraňujeme aj takéto škatule, ktoré sú inak určené na likvidáciu, a naďalej ich používame.
  4. Keď kupujeme krabice, kupujeme 90 % už použitých a recyklovaných - našli sme dvoch dodávateľov, ktorí sa špecializujú na výkup použitých krabíc a ich spätný predaj.
  5. Používame bublinkovú fóliu alebo vzduchové vankúšiky, do ktorých nám tovar prišiel zabalený, ako výplň a snažíme sa eliminovať nákup novej nepoužitej bublinkovej fólie a strečovej fólie.
  6. Zbierame nedoručené reklamné noviny a zľavové letáky zo super a hypermarketov v okolí, takže sa nečudujte, ak vám príde tovar zabalený napríklad v akciách Lidlu. (A pravidelne vyberáme škatuľu vyhodených letákov a zľavových akcií spod poštových schránok v paneláku, kde bývame😊).
  7. Na výplň používame časti už veľmi poškodených krabíc, takzvanú kartónovú sponku, ktorá by inak nemala šancu preukázať svoju užitočnosť.
  8. Faktúry netlačíme v balíkoch a radšej ich posielame poštou. Je to rýchlejšie, čistejšie a máte to vždy po ruke...
  9. Pomáhame s občianskym zberom papiera a kartónových krabíc, novinového papiera na výplne a bublinkovej fólie od ľudí v našom okolí - Karvinej a Ostrave. Preto sme sa zapojili do aktivít, ako sú Reduca alebo Kamsním.cz
  10. Spolupracujeme s autorizovanými obalovými spoločnosťami a organizáciami zodpovedných výrobcov obalov, ktoré sa špecializujú na recykláciu a zhodnocovanie odpadov. V Českej republike je to Eko-kom (pod číslom F00200256), na Slovensku Natur-pack pod číslom 10841.